Stoły warsztatowe

Jaki stół warsztatowy warto kupić?

Podstawą wyposażenia każdego warsztatu – czy to samochodowego, czy stolarskiego, czy ślusarskiego jest solidny oraz funkcjonalny stół. Mebel ten świetnie sprawdzi się także u majsterkowiczów – amatorów, którzy na warsztat adaptują garaż, strych czy piwnicę. Czym kierować się wybierając stół warsztatowy?

Taki mebel w znaczący sposób ułatwia wykonywanie różnego rodzaju prac. Umożliwia uporządkowanie przestrzeni i zapewnia w pełni komfortowe warunki pracy. Stół warsztatowy powinien być stabilny tak, by wytrzymać nawet bardzo duże obciążenie. Nie bez znaczenia jest także możliwość przechowywania narzędzi oraz akcesoriów w różnego rodzaju szufladach oraz przegródkach. Niezwykle praktyczne są również modele wyposażone w imadło.

Wybierając stół warsztatowy, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń, która to determinować będzie zarówno wymiary, jak i kształt mebla. Jeśli dysponujemy ograniczoną przestrzenią, zaopatrzmy się w stół składany, który posiada ruchomą podstawę, a nierzadko również ruchomy blat. Mimo że tego typu stoły są w stanie utrzymać obciążenie nawet do 200 kilogramów, nie nadają się do zastosowania profesjonalnego, a to ze względu na ich ograniczony rozmiar. W zupełności wystarczą one natomiast majsterkowiczom – amatorom. Bardzo ważny parametr każdego stołu warsztatowego to szerokość, która wynosić powinna minimum 60 centymetrów. Jego wysokość powinna być natomiast regulowana tak, aby każdy z pracowników miał zagwarantowany należyty komfort pracy.

Do produkcji stołów warsztatowych najczęściej stosuje się drewno oraz metal. Modele wykonane z pierwszego tworzywa są bardzo efektowne. Wybierając je należy postawić na mebel wykonany z wysokiej jakości, odpornego na uszkodzenia gatunku drewna. Alternatywę stanowić może tutaj sklejka – nieco mniej wytrzymała, lecz znacznie tańsza, a co za tym idzie – regularna jej wymiana nie stanowić będzie większego problemu. Jeżeli chodzi o stoły metalowe to są one łatwe w utrzymaniu w czystości i wytrzymałe, pod warunkiem, że zostały wykonane z profili, których grubość jest nie mniejsza niż 2 milimetry.

Szczególną uwagę warto zwrócić na dodatkowe wyposażenie stołu warsztatowego, które w znaczący sposób ułatwi oraz usprawni pracę. Niezwykle praktyczne są między innymi zaciski pozwalające na ustabilizowanie danego elementu czy części, ścianki oraz magnesy przeznaczone do zawieszenia narzędzi i akcesoriów, pojemniki na śruby i nakrętki, uchylny blat czy dodatkowa listwa środkowa. Bardzo użyteczne są stoły warsztatowe z kołami jezdnymi pozwalającymi na łatwe przemieszczenia mebla z miejsca na miejsce. Stoły warsztatowe znajdziecie Państwo w ofercie sklepu www.Log-System.pl